Tom I. Biogramy. #SzczepimySię? Społeczny odbiór kampanii zachęcającej do szczepień przeciwko COVID-19 prowadzonej przez polski rząd na Facebooku

mgr Krzysztof Sokół, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w obszarze nauk o komunikacji społecznej i mediach. Absolwent MISH UW, współpracownik LBTIF UW i domów produkcyjnych. Realizator dźwięku – współtworzył formy audiowizualne (filmowe, telewizyjne i reklamowe) prezentowane na festiwalach w Polsce (np. Dwa Brzegi, Nowe Horyzonty, HER Docs, Docs Against Gravity, Papaya Young Directors, Lava, Festiwal Filmowy w Gdyni”) i zagranicą (np. w: Brukseli, Grazu, Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, Paryżu). Autor dokumentu Thank You Boy Współautor artykułów naukowych i książek, m.in. Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach i Dystrybucja filmowa: Od kina do streamingu.

Zainteresowania badawcze: media immersyjne

mgr Ksenia Wróblewska, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w obszarze nauk o komunikacji społecznej i mediach. Ukończyła studia na kierunkach: Dziennikarstwo i Medioznawstwo, Kulturoznawstwo – Stosunki Międzykulturowe oraz Studia Amerykanistyczne – Kultura Stanów Zjednoczonych. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą marketingowi medialnemu platform na żądanie (VOD). Profesjonalnie rozwija się w branży reklamowej, gdzie jako Senior Project Manager współpracuje z klientami z całego świata i realizuje projekty z zakresu e-commerce, digital i web maintenance.

Zainteresowania badawcze: problemy społeczne Stanów Zjednoczonych i szeroko rozumiany marketing, w tym marketing medialny, reklama społeczna, reklama internetowa, kultura telewizyjna

mgr Malwina Żuchniewicz, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w obszarze nauk o komunikacji społecznej i mediach. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo na specjalizacji telewizyjnej oraz studia magisterskie na specjalności public relations. Od 2017 r. Zastępca Pełnomocnika Dziekana ds. Promocji Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorka wielu konferencji naukowych, w tym V Kongresu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Mediami oraz Kongresu Profesjonalistów Public Relations. Od 2017 r. dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Zainteresowania badawcze: zarządzanie kryzysowe, kryzys wizerunkowy, komunikacja, social media